Öncü İş başvuruları..

Bu aralar hangi şirketlere iş başvurusu yapabilirim diye araştırıyorum. Vardığım sonuç şu ki ben nihayetinde hala mühendisim. Ancak burada öğrendiklerimi tam olarak kullanabileceğim yer de fabrika değil dolayısıyla kendime 3 alan belirledim.
Birincisi, büyük bir şirkette management trainee tarzi bir program ayarlayabilirsem bana uygun olur diye düşünüyorum.
İkincisi, küçük, çok küçük bir firmada satış yapmak. Burada da mühendisliğimden de faydalanip sanayiyi daha yakindan görme fırsatı olur, işin içine girmek güzel ve öğretici olabilir.


Üçüncü alternatif beni biraz daha heyecanlandiriyor. O da Burak'ın aklıma soktuğu danışmanlık şirketleri. Hem bütün sanayiyi görebilmek için güzel bir yöntem hemde proje bazli olduğu için ciddi tecrübe sahibi olmama yardımcı olabilir.

Bu üç alternatif dahilinde şirketlere başvurmaya başladım. Bu hafta Boston Consulting Group a başvuracağım.
Birkaç önemli sirket daha var uluslar arası danışmanlık ağı olan. Bakalım beni mühendis olarak mı görüyorlar yoksa işletmeci mi oldum artik.:)

Bu arada borsa tahminimin tutmamasi cok sasilacak bir durum degil haliyle ama en azindan para kaybetmeyen bir tahmindi. 78000 e hic gelmedigi icin 82000-90000 rallisini de kacirmis oldu bu tahmin. Borsada enteresan seyler oluyor. Bukadar yukselmesi degil anormal olan, bukadar hizli yukselmesi. Kimin acelesi var anlamis degilim. Tamam ekonomi iyi hersey iyi gidiyor diger ulkkelere gore cok daha iyi durumda olunca yatirimcinin da parayi bize yatirmaktan baska caresi kalmıyor ama bu acele niye ki daha bunun secimi var vs. Kimse yeniden 30000 lere dusecegini dusunmuyordur herhalde x30 endeksin, bende düşünmüyorum ama bu iş böyle birşey, herkes yükseleceğini biliyordu da 2009 martta bu borsa 1,5 sene sonra 3 e katlanacak deseler kim inanırdı?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder